Mezoterapia igłowa – skuteczność, efekty i bezpieczeństwo
Mezoterapia igłowa to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który pomaga przywrócić skórze zdrowy, promienny wygląd i jej niedoskonałości. To jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych zabiegów odmładzających i poprawiających kondycję skóry. Z tego krótkiego artykułu dowiesz się: na czym dokładnie polega procedura, jakie są efekty mezoterapii, czy boli i dla kogo jest przeznaczona.
Czym jest mezoterapia igłowa?
To terapia skóry, która polega na jej głębokim odżywieniu poprzez podanie substancji aktywnych w głąb skóry za pomocą licznych, płytkich ukłuć skóry.
Skóra pacjenta jest gęsto ostrzykiwana w odstępach około jednego centymetra, a skład i rodzaj podawanej substancji odżywczej jest dobierany indywidualnie do potrzeb i problemów z jakimi zgłosił się pacjent. W mezoterapii igłowej najczęściej podaje się mało usieciowany kwas hialuronowy, aminokwasy, antyoksydanty i witaminy. Często wykorzystuje się też osocze bogatopłytkowe, czyli pobraną i odwirowaną krew pacjenta, która świetnie przyspiesza odnowę komórkową. Płytki krwi zawarte w osoczu przyspieszają gojenie się ran i wpływają na prawidłową regenerację skóry.
Mezoterapia igłowa może być osobną procedurą, ale świetnie się sprawdza również w połączeniu z innymi zabiegami. Skóra nawilżona, odżywiona mezoterapią, dużo lepiej reaguje na inne zabiegi – i ten proces przebudowy, regeneracji jest dużo bardziej intensywny. Najczęstszym połączeniem zabiegowym, który wykonujemy to: mezoterapia z termoliftingiem Zaffiro lub laseroterapią.
Pamiętaj, że najlepiej jest zasięgnąć porady i wykonać mezoterapię igłową u doświadczonego specjalisty, który rzeczowo oceni problem, z którym się borykasz i przygotuje dla ciebie indywidualny plan leczenia.
Kto może poddać się zabiegowi?
Mezoterapia igłowa doskonale niweluje płytkie zmarszczki, ujędrnia skórę, przywraca jej blask i ją nawilża. Stosujemy ją u pacjentów z problemami z rozstępami, cellulitem, bliznami potrądzikowymi, a także nadmiernie wypadającymi włosami. Zabieg ten dedykowany jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom w różnym wieku. Młodsi pacjenci (25+) mogą poddać się mezoterapii profilaktycznie, by zapobiegać starzeniu się skóry, natomiast dojrzalsi pacjenci mogą regularnie dbać o elastyczność skóry i poprawić wygląd twarzy.
Mezoterapia igłowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, na który decydują się nasi pacjenci. Dzięki pobudzeniu metabolizmu komórek oraz syntezy kolagenu i elastyny zabieg ten prowadzi do redukcji zmarszczek lub ich spłycenia. Skóra odzyskuje elastyczność i jędrność. Dodatkowo zabieg ten odbudowuje kolagen w krótkim czasie, dlatego jest wykorzystywany również do zadbania o skórę wokół oczu.
Czego możesz spodziewać się po zabiegu?
Twoja skóra stanie się głęboko nawilżona i odżywiona, zwiększy się też jej napięcie i elastyczność. Mezoterapia igłowa poprawia też gęstość skóry i jej strukturę. Zmarszczki i bruzdy stają się mniej widoczne, a cienie i worki pod oczami zostają zredukowane.
Częstotliwość zabiegów
Najlepsze rezultaty przyniesie mezoterapia wykonywana w seriach, których liczbę ustala nasz specjalista. Zwykle wykonuje się od 3 do 6 zabiegów, a następnie w celu podtrzymania efektu zaleca się powtórzenie zabiegu raz na trzy miesiące.
Czy zabieg mezoterapii igłowej boli?
Nie musisz się martwić o ból, ponieważ każdy zabieg poprzedzony jest znieczuleniem miejscowym w postaci kremu. Zwykle nasz specjalista nakłada go na około 40 minut przed planowaną mezoterapią. Tuż po zabiegu, obszar na którym wykonywane są nakłucia, może być delikatnie obrzęknięty i zaczerwieniony, ale objawy te ustępują dosyć szybko i możesz od razu wrócić do swoich aktywności.
Konsultacja
Jeśli chcesz zapobiec pierwszym oznakom starzenia się skóry lub raz na zawsze pozbyć się blizn i rozstępów – umów się na konsultację do naszej specjalistki. Kosmetolożka Katarzyna Chrzanowska po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu i ocenie twoich problemów, będzie w stanie stwierdzić, ile zabiegów i w jakich odstępach czasu należy je wykonać. Da to możliwość przygotowania dla ciebie indywidualnego planu terapii.