Jest to terapia skóry, polegająca na podawaniu substancji odżywczych i regenerujących za pomocą licznych, płytkich ukłuć skóry.
Zabieg ten może być osobną procedurą, ale świetnie się sprawdza również w połączeniu z innymi zabiegami. Skóra nawilżona, odżywiona mezoterapią, dużo lepiej reaguje na inne zabiegi – i ten proces przebudowy, regeneracji jest dużo bardziej intensywny. Najczęstszym połączeniem zabiegowym, który wykonujemy to: mezoterapia z termoliftingiem Zaffiro lub laseroterapią.
Najczęstszymi wskazaniami do wykonania mezoterapii igłowej jest: suchość i wiotkość skóry, drobne zmarszczki, rozstępy i nadmierna utrata włosów.
Skóra po mezoterapii jest nawilżona, ujędrniona i rozświetlona. Zabieg stosujemy zarówno w terapii cer dojrzałych, jak i w znacznie młodszym wieku (jako profilaktykę), gdzie obserwujemy pierwsze procesy starzenia (w praktyce zabieg wykonywany jest zwykle od 25 roku życia).
Na początku czujemy wkłucie, a później delikatne rozpieranie pod skórą. Jednak każdego z naszych pacjentów znieczulamy, dzięki czemu te odczucia są niemal całkowicie zlikwidowane.
Tu rozpatrujemy dwa aspekty: obszar, który chcemy leczyć i koszt preparatu, który dobieramy indywidualnie w trakcie konsultacji przedzabiegowej. Zabieg ten wykonuje się w serii pięciu zabiegów, a odstępy między nimi to dwa do czterech tygodni.
Cena mezoterapii igłowej zależy też obszaru ostrzykiwania:
Najbardziej spektakularne efekty obserwujemy u kobiet. Jeśli chodzi o mężczyzn, sukces terapii skóry głowy zależy od etiologii problemu. Warto skonsultować go z endokrynologiem lub zgłosić się do trychologa. W niektórych przypadkach pomoże włączenie leczenia farmakologicznego. Czasami jednak koniecznością może okazać się przeszczep włosów.
Oczywiście. W każdym wieku uzyskamy efekt: wypłycenia drobnych zmarszczek, nawilżenia i rozświetlenie.
Zabieg mezoterapii, może być również wykonywany z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, które uzyskujemy z wcześniej pobranej krwi pacjenta.
Po zabiegu mogą się pojawić małe siniaczki, szczególnie jeśli ktoś ma płytko unaczynioną skórę lub skórę ze skłonnością do siniaków. Siniaki wchłaniają się już po 3-4 dniach.