Przed wizytą konieczne jest precyzyjne zdiagnozowanie problemu przez fizjoterapeutkę uroginekologiczną oraz wykonanie USG. By zadbać o swój komfort można zgłosić się po zakończeniu miesiączki.
Po wizycie
Po założeniu pessarów należy zwrócić baczną uwagę na przestrzeganie zwiększonej dbałości o higienę dróg rodnych oraz krążków. Aplikacja pessarów jest prosta i bezbolesna. Efekty zaś widoczne natychmiast. Jeśli Twoim kłopotem jest wysiłkowe nietrzymanie moczu, możesz zakładać krążek wyłącznie do aktywności fizycznej. Przed stosunkiem płciowym pessary należy usunąć. Niezwykle rzadko występują skutki niepożądane jak infekcje bakteryjne lub upławy. Z czasem niezbędne może być wykonanie zabiegu chirurgicznego. Wszelkie komplikacje lub obawy należy niezwłocznie wyjaśnić z fizjoterapuetką lub ginekologiem.
Technologia
W uroginekologii dostępne są trzy warianty pessar: cewkowe, pierścieniowe i kołnierzowe. Każdy z nich ma inne zastosowanie. Ważne by prawidłowo zdiagnozować Pacjentkę i dobrać odpowiedni model oraz jego wielkość. Pessary umieszcza się w drogach rodnych a ich zadaniem jest podtrzymanie narządów. Pessary mogą także podpierać cewkę moczową uniemożliwiając niekontrolowane oddawanie moczu. Doskonale sprawdzają się przy aktywności fizycznej, a ich niebywałą zaletą jest swobodna aplikacja i usuwanie.